Fate by Numbers – będzie kontynuacja?

Posted: 07/03/2009 in Informacja
Tagi:

Na naszej stronie staramy się od czasu do czasu pisać o ciekawych produkcjach amatorskich, które można znaleźć i ściągnąć za darmo z Internetu. Wspominaliśmy już o: Dirty Split, Broken Sword2.5, Mental Repairs Inc., czy powstających dopiero: Butterfly i Shadows of the Past. Jednym z takich tytułów, na który także warto zwrócić uwagę, jest omawiana przez nas na jednym z podcastów, gra Fate By Numbers. Nie jest to może najnowsza produkcja (2007 ), ale ten kto nie miał okazji jej jeszcze zobaczyć, zdecydowanie powinien spróbować.

Fate By Numbers przypomina bowiem stare klasyki typu Black Dahlia. Mamy zatem połączenie aktorskiej gry w „blue boksie” kręconej na tle (tym razem) zielonej płachty materiału, połączone z dorobionymi na komputerze tłami 3D.

Fate By Numbers to mieszanka sci-fi z noir. W grze kierujemy poczynaniami prywatnej detektyw – pani Alice Sanger, która wykonując zlecenie odebrania walizki, wpada na trop korupcyjnej sieci i szemranych interesów. Nasza detektywistyczna podróż będzie miała miejsce w futurystycznym metropolis z naleciałościami lat 50-tych. Nic tylko zacierać ręce!

Gra oprócz klimatu i przyzwoitej gry aktorskiej, ma do zaproponowania wiele fajnych rozwiązań. Do dyspozycji mamy komunikator, za pomocą którego możemy kontaktować się z wybranymi postaciami, bezpośrednio lub poprzez maile. W naszym inwentarzu jest też miejsce na specjalne urządzenie, dzięki któremu włamujemy się do różnych komputerowych systemów. Najbardziej urzekł mnie jednak, znany z Blade Runnera, pomysł na wyszukiwanie ukrytych informacji na znalezionych zdjęciach za pomocą zoomowania. Nie wiem dlaczego  ten typ zagadek jest stosowany tak rzadko w grach przygodowych, więc tym milszą niespodzianką było spotkanie go tutaj w darmowej, amatorskiej produkcji. Gra nie jest oczywiście zbyt długa, ale 2-3 godzinki przyjemnej rozrywki potrafi zapewnić.

Co ciekawe, gra ta powstała jako praca dyplomowa (co ostatnio zdarza się coraz częściej – patrz Mental Repairs) holenderskich studentów z wydziału Communication And Multimedia Design z Avans w Bredzie. Jej budżet to zaledwie 15oo euro. Celem twórców było opracowanie przygodówki, która zadowoliłaby oldschoolowców, ale także zachęciła do tego gatunku nowych graczy. Drugim zamierzeniem było sprawdzenie czy jest możliwe stworzenie tego typu gry przy pomocy nowych technologii dostępnych wcześniej tylko dla wysokobudżetowych produkcji. Aktualnie autorzy poszukują sponsorów, którzy wsparliby realizację drugiego, a może i kolejnych epizodów Fate By Numbers. Na pewno zaprezentowany do tej pory potencjał, jak i wiele wątków mogłoby być dalej rozwijanych. Optymizmem jednak nie napawa fakt, że gra została wydana już półtora roku temu i od tej pory nic nie słychać o jakichś postępach w tworzeniu nowych części. Nawet jeśli miałyby nigdy nie powstać, to i tak warto zapoznać się z tym, co zaprezentowano jako projekt studencki…

Fate By Numbers do ściągnięcia za darmo tutaj. Uwaga! Wersja w wysokiej rozdzielczości zajmuje aż 1,2GB 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s